K.Rozenvalds 2023.gadā vairs nerīkos “Yonex Latvia International”

Dienu pēc Siguldā veiksmīgi aizvadītā Latvijā pirmā Pasaules junioru reitinga turnīra “Yonex Latvia Junior 2022”, ilggadējais “Yonex Latvia International” turnīra direktors Kristians Rozenvalds paziņoja, ka nākamā gadā vairs neplāno organizēt kādu no Pasaules vai Eiropas reitinga badmintona turnīriem Latvijā.  

2022.gadā, vēl Kristiana Rozenvalda vadībā, Latvijas Badmintona federācija bija uzņēmusies saistības noorganizēt trīs “Yonex Latvia International” starptautiskus badmintona turnīrus, tai skaitā Eiropas U17 reitinga turnīru “Yonex Latvia U17” Liepājā, Pasaules reitinga turnīru “Yonex Latvia International” Jelgavā, un pirmo reizi Latvijā arī Pasaules junioru reitinga turnīru “Yonex Latvia Junior” Siguldā. 

“Visi šogad ieplānotie Pasaules un Eiropas badmintona turnīri ir veiksmīgi aizvadīti. Prieks, ka Latvijā tagad notiek pilns pasaules un Eiropas badmintona turnīru komplekts – U17, U19 un Elites turnīrs. Iecerētais ir izpildīts. Un šis ir vispareizākais brīdis man, lai stafeti nodotu kādam citam,” sociālajā tīklā Facebook paziņoja Kristians Rozenvalds.

“Par to, ka nākamgad vairs neturpināšu, paziņojumu uzreiz pēc pēdējā šogad ieplānotā turnīra. Negribēju, lai tas ietekmētu Siguldā notiekošo Pasaules junioru reitinga turnīru, taču arī ilgāk to šo lēmumu atlikt nevarēja, lai Latvijas Badmintona federācija līdz gada beigām varētu izvēlēties citus rīkotājus, pieteikt turnīrus Pasaules un Eiropas badmintona kalendāros, sagatavot budžeta pieprasījumus valsts un pašvaldību budžetā, kā arī veikt citus nepieciešamos priekšdarbus,” skaidro Kristians Rozenvalds.

To, vai un kādus starptautiskos turnīrus rīkot nākamgad, to lems Latvijas Badmintona federācija, sadarbībā ar Eiropas Badmintona konfederāciju. Katra valsts var rīkot ne vairāk kā divus Eiropas U17 reitinga turnīrus, un junioru reitinga turnīrus, kā arī ne vairāk kā trīs Pasaules reitinga turnīrus pieaugušajiem. Pasaules junioru un pieaugušo reitinga turnīri ir jāpiesaka ne vēlāk kā 9 mēnešus, savukārt Eiropas U17 reitinga turnīri ne vēlāk kā 6 mēnešus pirms turnīru norises.

Pirmo Pasaules reitinga turnīru “Yonex Latvia International” Kristians Rozenvalds rīkoja 2016.gadā, Jelgavā, kur turnīrs nepārtraukti notika līdz 2022.gadam. Viss sākas ar vienu pasaules reitinga turnīru Jelgavā, bet noslēdzas ar to, ka Latvijā kopš 2019.gada notiek arī Eiropas  U17 reitinga turnīrs, bet kopš 2022.gada arī Pasaules junioru reitinga turnīrs.

Kristians Rozenvalds atgādina, ka Latvija ir viena no nedaudzām vietām Pasaulē, kur starptautiskie badmintona turnīri nepārtraukti notika arī Covid-19 pandēmijas apstākļos, tai skaitā Latvijas turnīrs 2020.gadā bija īpaši publisks, jo bija pirmais pēc mājsēdes pirmā 6 mēnešu posma.

“Zīmīgs bija arī 2018.gads, kad Latvijas turnīrs ar 335 dalībniekiem no 40 valstīm bija lielākais turnīrs Eiropā. Kopš 2016.gada, kad “Yonex Latvia International” notika Jelgavā, turnīrā ir piedalījušies dalībnieki no 62 valstīm,” lepojas Kristians Rozenvalds.

2019.gadā turnīrā pirmo reizi bija arī sociāls aspekts – viens no turnīra kortiem tika nosaukts par godu ugunsgrēkā cietušajam Eiropas simbolam – Notre Dame. Savukārt 2022.gadā visi trīs Latvijas starptautiski turnīri bija zīmīgi ar to, ka spēlētāji no Ukrainas piedalījās bezmaksas, izguldīti un ēdināti, kā arī korti Jelgavas turnīrā tika nosaukti Ukrainas pilsētu vārdos. 

“Latvijā turnīru laikā ir notikuši semināri tiesnešiem un treneriem, “Trick shot” konkurss un vēl daudz citas aktivitātes.  Vienvārdsakot, “Yonex Latvia International” – tas ir ieraksts ne tikai Latvijas, bet arī Pasaules badmintona vēsturē. Esmu lepns par iespēju būs līdzdalībniekam šajā procesā. Paldies spēlētājiem, tiesnešiem, treneriem, sponsoriem, brīvprātīgajiem, pašvaldībām un medijiem, kas palīdzējam tam visam notikt!” savā paziņojumā “Facebook” raksta Kristians Rozenvalds.

“Manu ikdienu šis lēmums neietekmēs, jo turnīru rīkošana arī iepriekš bija kā papildus darbs, vairāk kā hobijs. Turpmāk vēl vairāk fokusēšos pamatdarbam sabiedriskajās attiecības un publicistikā,” precizē Kristians Rozenvalds.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s