Tauri Kilks izcīna divas zelta medaļas “Yonex Latvia Junior 2022”

Igaunijas badmintona jaunais talants Tauri Kilks izcīnīja divas zelta medaļas Pasaules junioru reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia Junior 2022”, kurš no 11. līdz 13.novembrim notika Siguldas sporta centrā. Tauri Kilks uzvarēja vīriešu vienspēlēs un jauktajās dubultspēlēs pāri ar Elizabete Bērika. Citās disciplīnās uzvarēja arī spēlētāji no Anglijas, Zviedrijas un Ukrainas.

>>> Skatīt Yonex Latvia Junior 2022 finālspēļu video
>>> Skaītt uzvarētāju un spēļu sarakstu

2004.gadā dzimušais Tauri Kilks šobrīd Pasaules junioru reitingā ir augstajā trešajā vietā, taču tas gan vairs nav uz ilgu, jo sākot ar nākamo gadu viņš vairs nebūs junioru vecumā. Finālā Tauri Kilks divos setos uzvarēja Indijas badmintonistu Madhuru Dhingru.

Vīriešu dubultspēlēs, turnīrā nezaudējot nevienu setu, pārliecinoši uzvarēja Anglijas pāris Robins Harpers & Harijs Veijefīlds. Arī sieviešu dubultspēlēs zviedru pāris Elīna Ohlinga & Elīna Rīberga turnīra laikā nezaudēja nevienu setu.

Spraigāka ciņa norisinājās sieviešu vienspēlēs, kur uzvarētājai Marijai Korjaginai no Ukrainas finālā nācās cīnīties trijos setos pret zviedrieti Elīnu Rībergu. Arī abi sieviešu vienspēļu pusfināli noslēdzās trijos setos.

Jauktajās dubultspēlēs finālā tikās divi Igaunijas pāri, kas pirms tam grūtos pusfinālos uzveica Ukrainas pārus. Igaunijas pāris Tauri Kilks & Elisabeta Bērika bija pārāki par citu Igaunijas pāri Andrejs Šmidts & Emija Parsima, kas turnīrā bija izlikti ar pirmo numuru.

Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia Junior 2022” piedalījās139 spēlētāji no 12 valstīm, tai skaitā Anglijas, Igaunijas, Indijas, Itālijas, Izraēlas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Ukrainas, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas. Vienlaicīgi ar Pasaules reitinga U19 turnīru notija arī turnīri U13, U15 un U21 vecuma grupās.

Pasaules reitinga junioru (U19) turnīrs Latvijā notika pirmo reizi. Tas bija ieplānots jau 2021.gadā, taču nenotika Covid-19 ierobežojumu dēļ. Līdz šim Latvijā, kopš 2014.gada, ir notikuši Pasaules reitinga turnīrs pieaugušajiem, sākotnēji Rīgā kā “Yonex Rīga International”, bet kopš 2016.gada Jelgavā kā “Yonex Latvia International”. Kopš 2019.gada Latvijā notiek Eiropas U17 reitinga turnīrs “Yonex Latvia U17”, sākotnēji Siguldā no 2019. līdz 2021.gadam, bet 2022.gada augustā tas notika Liepājā.

Latvija ir viena no nedaudzām Eiropas un Pasaules valstīm, kurā Pasaules un Eiropas reitinga turnīri ir notikuši arī neskatoties uz Covid-19 ierobežojumiem. 

Pasaules reitinga junioru turnīrā šogad var piedalīties spēlētāji, kas dzimuši 2004. gadā un jaunāki. 

Tāpat kā Latvijā notiekošo pasaules reitinga turnīru pieaugušajiem “Yonex Latvia International” un Eiropas badmintona U17 reitinga turnīru jauniešiem “Yonex Latvia U17”, arī Pasaules reitinga junioru turnīru “Yonex Latvia Junior” kā ģenerālsponsors atbalstīja Japānas badmintona inventāra ražotājs “Yonex”. 

Siguldā notiekošo badmintona turnīru finansiāli atbalstīja arī Siguldas novada pašvaldība.

Turnīra spēlētāji saņema dāvanas no kafijas “Lavazza” un Latvijas pārtikas ražotāja “Aloja – Starkelsen”. Turnīru Siguldā organizēja Siguldas badmintona klubs, sadarbībā ar Siguldas Sporta centru, Siguldas Sporta skolu un biedrību “Badminton 100”. Turnīra direktors bija Kristians Rozenvalds.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s