Yonex Latvia International 1/8 finālos no Latvijas tikai sieviešu dubultspēļu pāri

Jelgavā ir noslēgusies Pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International 2021” pamatturnīra pirmā diena. Sestdien, kad rīta pusē norisināsies 1/8 fināli, Latviju pārstāves vairs tikai trīs sieviešu dubultspēļu pāri, savukārt vīriešu un sieviešu vienspēļu turnīri, kā arī vīriešu un jaukto dubultspēļu turnīri norisināsies bez Latvijas spēlētājiem. “Yonex Latvia International 2021” sākās ceturtdien, 26.augustā ar kvalifikācijas spēlēm, turnīra piedaloties 30 spēlētājiem no Latvijas, bet kopumā turnīram bija pieteikti spēlētāji no 37 valstīm.

>>> Skatīt spēlu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt foto galeriju foto.Inbox.lv

Dažādu ar Covid-19 saistītu iemeslu dēļ, dalību turnīrā atsauca 78 spēlētāji, taču ņemot vērā to, ka sākotnēji pieteiktais dalībnieku skaits bija 279, Latvijas turnīrā startējušo dalībnieku skaits joprojām ir iespaidīgs – 201 dalībnieks. Līdz 20 ir sarucis arī dalībvalstu saraksts.

No Latvijas spēlētājiem dalību turnīrā arvien turpina sieviešu dubultspēļu pāri. Rīgas pāris Eiprila Briede & Annemarija Priede, kā arī Siguldas pārim Anna Kupča & Jekaterina Romanova Jelgavas turnīrs sāksies tikai ar 1/8 finālu, savukārt Rīgas pāris Diāna Stognija & Ieva Pope, lai iekļūtu 1/8 finālā, pirmajā kārtā trijos setos 22-24, 21-7, 21-9) uzvarēja Igaunijas pāri Andra Mai Hoop & Marta Emili Teller.

Pirmajās turnīra dienās Latvijas spēlētāji priecēja ar vēl pāris uzvarām kvalifikācijas spēlēs, tai skaitā Anna Kupča divos setos (21-14, 21-16) uzvarēja Emili Parsim no Igaunijas, Artūrs Akmens trijos setos (25-27, 21-17, 22-20) uzvarēja Marco Bailetti no Itālijas, Una Berga divos setos (21-13, 21-18) uzvarēja Zofia Tomczak no Polijas.

Pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International 2021” Jelgavā notiek ievērojot stingras epidemioloģiskās drošības prasības. “Badmintonā sarīkot epidemioloģiski drošas sacensības vieglāk nekā daudzos citos sporta veidos, jo badmintons jau tāpat ir salīdzinoši drošs. Turklāt, ir izstrādātas Pasaules, Eiropas un arī Latvijas badmintona federāciju vadlīnijas, kā arī tika izstrādāts šī turnīra epidemioloģiskās drošības protokols, kuru bija elektroniski jāapstiprina katram turnīra dalībniekiem, tai skaitā spēlētājiem, treneriem, tiesnešiem un personālam,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra “Yonex Latvia International 2021” direktors Kristians Rozenvalds.

Atšķirībā no 2020.gada, kad Latvijas turnīrs bija pirmais pēc Covid-19 un bija jāatrod veids kā piemēroties Covid-19 apstākļiem, šogad vairāk bija tādas problēmas, kas saistāmas ar Covid-19 pastarpināti, tai skaitā norises vietas maiņa, jo Zemgales Olimpiskajā centrā joprojām ir vakcinācijas centrs, kā arī ierobežotais gultas vietu skaits, jo ne visas vietas ir pieejamas Covid-19 dēļ,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Turnīra atklāšanas ceremonijā, uzrunājos Jelgavas mēru Andri Rāviņu, Kristians Rozenvalds norādīja, ka turnīrs ir pasniedzis pilsētai dāvanu vēl nesācies. “Es vakar intereses pēc paskatījos, ko šobrīd Jelgavā piedāvā Booking.com. Turnīra laikā Jelgavā nav pieejams neviens numurs. Tātad viss ir aizpildīts. Tas, manuprāt, ir ļoti nozīmīgi laikā, kad tūrisma nozares cenšas atkopties,” norādīja Kristians Rozenvalds.

“Mums bija ilgstošas pārdomas par šī turnīra rīkošanu. Vieglāk visu būtu bijis atcelt, taču tā mēs dotu papildus spēku apātijai un bezcerīgumam. Turnīra rīkošana ir mudinājums spēlētājiem un treneriem gatavoties, tas ir mudinājums tiesnešiem, klubiem, inventāra ražotājiem un tirgotājiem. Tas ir mudinājums tūrisma nozarei, tai skaitā viesnīcām, ēdinātājiem, pārvadātājiem,” uzskata Kristians Rozenvalds.

“Arī spēlētāji, treneri un tiesneši ir jau sākuši pierast pie ierobežojumiem. Tie ir papildus tēriņi testu dēļ, neērtības ar transportu, ēdināšanu, atpūtas iespējām. Taču, manuprāt, svarīgāk ir koncentrēties uz to, ko mēs šajos apstākļos varam darīt, nevis to, ko nevaram. Galvenais, ka spēlētājiem ir iespēja epidemioloģiski droši sacensties,” mudina Kristians Rozenvalds.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s