Līnijtiesneši – iespēja būt klātesošiem pasaules reitinga badmintonā

Septembra sākumā, no 1. līdz 4.septembrim, Jelgavā jau 7 gadu pēc kārtas notiks Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”. Turnīrā piedalās 219 spēlētāji no 35 valstīm. Šogad pirmo reizi Jelgavā būs redzami spēlētāji no Austrumu Timoras, Singapūras, Taivānas, Vjetnamas un Ēģiptes, taču 7 gadu laikā šajā turnīrā piedalījušies spēlētāji jau no 60 valstīm. Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad vietējiem ir iespēja līdzdarboties līnijtiesnešiem Latvijā notiekošajā Pasaules reitinga turnīrā . Tā ir iespēja būt vislabākajās skatītāju vietās, turklāt kā nozīmīga daļa no lielā notikuma. 

Gaidām Jelgavā uz Pasaules reitinga badmintona turnīru Yonex Latvia International lielus un mazus, bērnus un vecākus, pieredzējušus un mazāk pieredzējušus spēlētājus. Kopā nepieciešams vismaz 25 dienā. Katrs ir nozīmīgs, kaut uz vienu spēli, vienu stundu vai vienu maiņu…

Par līnijtiesnešu darba organizēšanu atbild:
* par sadarbību ar Latvijas badmintona klubiem: Aigars Brečs, tel. 29536457, e-pasts: badmintons.liepaja@inbox.lv
* par sadarbību Jelgavā ar skolām un organizācijām: Diāna Gailuma, tel. ‭22837191, e-pasts: diana.gailuma@inbox.lv

Līnijtiesnešu pienākumi

Līnijtiesnešu pienākums ir vērot notiekošo badmintona laukumā, un norādīt paaugstinājuma tiesnesim, vai badmintona volāns ir piezemējusies laukumā (uz līnijas) vai ārpus tā. 

Iesākumā visi līnijtiesneši tiks instruēti, konsultēti un iedrošināti. Tie, kas iepriekš nav tiesājuši, varēs iesākumā klātienē vērot, kā to dara citi līnijtiesneši.

Katrā badmintona laukumā, saskaņā ar turnīra nolikumu, nepieciešami 3 tiesneši (divi uz laukuma, viens uz nomaiņu), bet visos 5 badmintona laukumos kopā vienlaicīgi nepieciešami 15 tiesneši. 

Ko piedāvās līnijtiesnešiem?

Līnijtiesnešiem saņems turnīra T-kreklus un turnīra sponsoru suvenīrus.

Par katru notiesāto spēli līnijtiesneši saņems kuponus, kurus vēlāk varēs iemanīt pret pusdienu vai vakariņu taloniem, vai arī Herkuless musli batoniņu ar jogurtu un zemenēm.

Labākie līnijtiesneši tiesās finālus un saņems papildus dāvanas no turnīra sponsoriem.
Tiem, kas nevar izbraukāt, tiks nodrošinātas naktsmītnes.

Ozolnieku sporta skolā, kur dzīvos daļa no līnijtiesnešiem, būs iespēja arī pašiem spēlēt un trenēties, vienlaicīgi ar Pasaules reitinga turnīra dalībniekiem, kas izmantos Ozolnieku sporta zāli kā turnīra treniņhalli. Jaunieši tiks sadalīti maiņās, un kamēr viena maiņa būs uz “līnijām”, otra maiņa varēs trenēties un paši spēlēt.

Jauniešiem būs arī papildus aktivitātes, tai skaitā iespēja apmeklēt aktīvās ūdens atpūtas parku Ozolnieku ezerā, apmeklēt “Karameļu darbnīcu”, kā arī piedalīties citās īpaši līnijtiesnešiem organizētās aktivitātēs. Uzrādot turnīra ID karti, turnīra laikā būs iespējams apmeklēt Smilšu skulptūras uz Pasta salas.

Ja ir kolektīvs, kas vienlaicīgi vismaz 2 stundas pēc kārtas var tiesāt spēles uz visiem laukumiem (tātad vismaz 15 cilvēki), tad var tiesāt spēlēs arī savas organizācijas kreklos, tādējādi reklamējot savu organizāciju, taču kreklu dizains (krāsa) ir jāsaskaņo ar turnīra rīkotājiem. Tas var būt koris, deju kolektīvs, futbola, basketbola, volejbola, florbola u.c. sporta veidu komandas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s