Līnijtiesneši – iespēja būt klātesošam pasaules reitinga badmintonā

Augusta nogalē, no 26. līdz 29.augustam, Jelgavā jau piekto gadu pēc kārtas notiks Pasaules reitinga badmintona turnīrs Yonex Latvia International 2021. Neskatoties uz Covid-19 ierobežojumiem visā pasaulē, Latvijas turnīrs šogad solās būt ļoti interesants, jo pieteikušies 273 spēlētāji no 37 valstīm, turklāt,  attiekumu skaits joprojām ir ļoti neliels. Jāatzīmē ne tikai dalībnieku un dalībvalstu lielais skaits, bet ar kvalitāte – turnīrā ir vairāk TOP 100 spēlētāji, nekā Latvijas turnīros iepriekš. Badmintonisti ir izsalkuši sacensties.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad Latvijas turnīrā ir iespēja līdzdarboties kā līnijtiesnešiem. Tā ir iespēja būt vislabākajās (un šogad, diemžēl arī vienīgajās) skatītāju vietās, turklāt kā nozīmīga daļa no lielā notikuma. 

Līnijtiesnešiem, kas uzturēsies visas dienas garumā, tiks nodrošinātas brokastis, pusdienas un vakariņas. Viņi saņems turnīra T-kreklus. Labākie tiesās finālus un saņems papildus dāvanas no turnīra sponsoriem. Tiem, kas nevar izbraukāt, tiks nodrošinātas naktsmītnes, taču vislabāk būtu, ka līnijtiesneši tiek atvesti tikai uz attiecīgo dienu, organizatoriem kompensējot degvielas izdevumus, tādējādi mazinot epidemioloģiskos apdraudējumus. 

Un vēl, kontekstā ar Covid-19, visiem nepilngadīgajiem jauniešiem, kas uzturēsies turnīrā ilgāk nekā viena dienu, tiks veikti Covid-19 siekalu testi.

Ko vēl piedāvās līnijtiesnešiem?

Ozolnieku sporta skolā, kur dzīvos daļa no līnijtiesnešiem, būs iespēja arī pašiem spēlēt un trenēties. Jaunieši tiks sadalīti maiņās, un kamēr viena maiņa būs uz “līnijām”, otra maiņa varēs trenēties un paši spēlēt. 

Tāpat plānots, ka jauniešiem būs papildus aktivitātes, tai skaitā iespēja apmeklēt aktīvās ūdens atpūtas parks Ozolnieku ezerā, apmeklēt Karameļu darbnīcu, kas atrodas netālu no Jelgavas sporta halles, vai arī piedalīties citās īpaši līnijtiesnešiem organizētās aktivitātēs. 

Sestdien, 28.augsustā paralēli ar turnīra 1/8 un 1/4 fināliem, Jelgavā notiks arī tradicionālie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki ar plašu kultūras programmu.

Šogad par līnijtiesnešu darba organizēšanu atbild Aigars Brečs, telefons +371 2 9536457, e-pasts: badmintons.liepaja@inbox.lv

Gaidām Jelgavā uz Pasaules reitinga badmintona turnīru Yonex Latvia International lielus un mazus, bērnus un vecākus, pieredzējušus un mazāk pieredzējušus spēlētājus. Kopā nepieciešams vismaz 25 dienā. Katrs ir nozīmīgs, kaut uz vienu spēli, vienu stundu vai vienu maiņu…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s