Eiropas U17 turnīrā Siguldā dominē Polijas badmintonisti

Dominējot Polijas jaunajiem badmintonistiem, Siguldā ir noslēdzies Eiropas U17 reitinga turnīrs Yonex Latvija U17. Polijas badmintonistu pāri izcīnīja pirmās vietas visās trijās dubultspēļu disciplīnās, savukārt vīriešu vienspēlēs pirmo vietu izcīnīja Jevgēņijs Stolovojs no Ukrainas, bet sieviešu vienspēles pirmo vietu izcīnīja Gianna Stiglich no Itālijas.

>>> Skatīt foto.inbox.lv galeriju
>>> Skatīt informāciju par Yonex Latvia U17 2021
>>> Skatīt Yonex Latvia U17 spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt tiešraidi no Yonex Latvia U17 Badminton LV Youtube kanālā

Eiropas U17 reitinga turnīrs Yonex Latvija U17 2021 notika Siguldas Sporta centrā no 29. līdz 31.jūlijam. Turnīrā sākotnēji tika pieteikti 100 spēlētāji no 10 valstīm, bet Covid-19 ierobežojumu dēļ turnīrā piedalījās tikai 66 spēlētāji no 9 valstīm, tai skaitā Izraēlas, Itālijas, Francijas, Vācijas, Polijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Turnīrā piedalās arī 20 Latvijas spēlētāji no Liepājas, Talsiem, Valkas, Valmieras, Rīgas un Siguldas.

Spēlētāji turnīrā cīnījās ne tikai par vērtīgajiem Eiropas U17 reitinga punktiem, bet arī par Evelatus bezvadu austiņām, kuras kā balvu saņēma visi 8 uzvarētāji turnīra piecās disciplīnās. Tāpat spēlētājiem balvas piešķīra arī turnīra sponsors Yonex.

Šis turnīrs Latvijas spēlētājiem nebija tikpat veiksmīgs kā pērn, kad vietējā siguldiete Anna Kupča izcīnīja 1.vietu meiteņu vienspēlēs, izcīnot Latvijai pirmo titulu kādā no Eiropas U17 reitinga badmintona turnīriem. 

Vīriešu vienspēlēs uzvarēja Jevgēņijs Stolovojs no Ukrainas, finālā trijos setos (10-21, 21-13, 21-18) uzvarot Mateusz Golas no Polijas. Ukrainas spēlētājs Jevgēņijs Stolovojs varēja būt viens no tiem, kas Siguldas turnīrā izcīna divas trofejas, taču, diemžēl, jaukto dubultspēļu finālā Ukrainas pāris Jevgēņijs Stolovojs & Jevgēņija Kantemira izšķirošā sēta galotnē bija vadībā ar 17:13, taču nespēja šo pārsvaru nosargāt, pagarinājumā zaudējot ar 21:23 Polijas pārim Arkadiusz Dydynski & Julia Stankiewicz.

Siguldā dubultspēļu turnīros dominēja poļi, turklāt, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs abi finālisti bija no Polijas. Vīriešu dubultspēles pirmajā vietā Polijas pāris Bartlomiej Butkus & Jan Wilczak.

No Latvijas pāriem vistālāk tika pāris Arīna Babre & Anna Kupča, kas 1/4 finālā zaudēja vēlākajiem turnīra uzvarētājiem Maja Janko & Julia Stankiewicz.

Latvijā notiekošais Eiropas U17 reitinga turnīrs notika neilgi pirms Eiropas U17 čempionāta, kas ieplānots Slovēnijā no 3.līdz 12.septembrim, turklāt Latvijas turnīrā izcīnītie Eiropas U17 reitinga punkti ietekmēs spēlētāju izsēšanu Eiropas U17 čempionātā

Eiropas U17 reitinga badmintona turnīros, tai skaitā Eiropas U17 čempionātā 2021.gadā var piedalīties spēlētāji, kas dzimuši 2005.gadā un jaunāki. Eiropas U17 reitingā tiek ņemti vērā 7 labākie rezultāti no 52 nedēļām. Eiropas U17 reitinga punktus var nopelnīt ne tikai Eiropas U17 reitinga turnīros, bet arī Pasaules reitinga International Challenge, International Series, Future Series, Pasules reitinga junioru turnīros, Eiropas U15 čempionātā, Eiropas un Pasaules junioru čempionātos.

Latvija rīko Eiropas U17 reitinga turnīru jau trešo gadu pēc kārtas. Pirmais šāds turnīrs 2019.gadā notika 29.-31.martā, savukārt 2020.gadā turnīrs notika 11.-12.septembrī. 2020.gadā Latvijas turnīra rīkotājiem ļoti paveicās ar izvēlēto turnīra norises laiku. Visi Eiropas U17 reitinga turnīri kopš marta tika atcelti Covid-19 dēļ un Siguldas turnīrs bija pirmais pēc Covid-19 piespiedu pārtraukuma.

“Mums tika piedāvās divas iespējas. Pirmā bija jūlija beigas, otrā bija novembra beigas. Citkārt būtu riskanti rīkot šādu turnīru jūlija beigās, kad spēlētāji un treneri daudzviet vēl atpūšas. Taču šī vasara ir citāda, jo spēlētāji trenējas un aktīvi sacenšas arī vasarā, cenšoties atgūt zaudēto šajā piespiedu dīkstāvē,” norāda Siguldas badmintona kluba vadītājs un turnīra rīkotājs Ainārs Gureckis.

“Protams, ka tas ir liels izaicinājums rīkot turnīru šādā nenoteiktības atmosfērā. Vēl pēdējās dienās mēs bijām spiesti mainīt savus plānus, jo puse no Igaunijas izlases bija spiesti doties pašizolācijā. Sākotnēji pieteicās 100 spēlētāji, bet līdz turnīram tika tikai 66, kas ir 2/3. Taču, jāatzīmē, ka citos turnīros atbirums ir bijis vēl lielāks,” informē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Esmu ļoti gandarīts, ka kopā ar Siguldas novada pašvaldību un Siguldas badmintona klubu esam tikuši pāri bailēm no šīs nenoteiktības un nedrošības. Katrs šāds notikums dod ticību tam, ka mēs atgriezīsimies normālā dzīvē. Tas motivē spēlētājus, trenerus, rīkotājus, sporta objektus, inventāra ražotājus un tirgotājus, sponsorus. Vieglāk būtu bijis nogaidīt un padoties, bet, nē, mēs nedrīkstam atslābt!” mudina Kristians Rozenvalds.

Turnīrs Yonex Latvia U17 notika saskaņā ar īpaši izstrādātu Covid-19 epidemioloģiskās drošības protokolu, kā arī ievērojot Latvijas Badmintona federācijas un Eiropas Badmintona konfederācijas epidemioloģiskās drošības vadlīnijas. Sākotnēji visas 9 turnīrā iesaistītas valstis bija “zaļas”, bet kopš pagājušās piektdienas Francija un Izraēla bija jau “dzeltena”. Tāpēc šo divu valstu spēlētājiem bija vairāki ierobežojumi, tai skaitā viņiem jāatrodas pašizolācijā, izņemot turnīra spēļu laikā, kā arī bija jāveic par saviem līdzekļiem papildus Covid-19 tests pēc Latvijas robežas šķērsošanas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s