Jelgavā Polar pulksteņus izcīna badmintonisti no Velsas un Nīderlandes

Jelgavā ir noslēdzies Pasaules reitinga badmintona turnīrs Yonex Latvia International 2019. Šogad visas piecas trofejas izcīnīja dažādu valstu spēlētāji. Vienspēlēs galveno balvu – multisporta viedpulksteni Polar Vantage M izcīnīja Aram Mahmoud Nīderlandes  un velsiete Jordan Hart. Dubultspēlēs galvenā balva bija Premium klases Bloetouth skaļrunis no Evelatus, un tos izcīnīja Dānijas vīriešu pāris Emil Lauritzen & Mads Muurholm, sieviešu pārus Kati-Kreet Marran & Helina Ruutel un Polijas jaukto dubultspēļu pāris Pawel Smilowski & Wiktoria Adamek.

Jāatzīmē, ka polis Pawel Smilowski Latvijas starptautiskajā turnīrā uzvarēja arī pirms gada, taču šogad viņš Jelgavā spēlēja ar citu partneri, nevis Magdalena Swierczynska. Arī igauniete Helina Ruutel pērn Jelgavā uzvarēja ar citu partneri – Kristin Kuuba, kura šogad koncentrējas tikai uz sieviešu vienspēlēm. Dānijas dubultspēļu pāris Emil Lauritzen & Mads Muurholm pērn Jelgavā palika otrie.

Zemgales Olimpiskajā centrā notikušajā Pasaules reitinga badmintona turnīrā Yonex Latvia International 2019 piedalās 262 spēlētāji no 40 valstīm, tai skaitā tādām tālām valstīm kā Austrālija, Malaizija, Indija, Čīle, ASV un Latvijai radniecīgās Trinidadas & Tobago.

Diemžēl, tālāk par 1/8 finālu neviens no Latvijas badmintona spēlētājiem netika.  Rīgas sieviešu pāris Kristīne Šefere & Diāna Stognija divos setos (7-21, 12-12) zaudēja Polijas pārim Wiktoria Adamek & Wiktoria Dabczynska, savukārt Siguldas sieviešu pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova divos setos zaudēja Vācijas pārim Lisa Kaminski & Hannah Pohl. Savukārt Latvijas un Krievijas apvienotais pāris Elena Komendrovskaja & Monika Radovska trijos setos zaudēja Polijas pārim Aleksandra Goszczynska & Magdalena Swierczynska.

Šogad no Latvijas turnīrā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 29, jo turnīram tika pieteikti arī junioru vecuma spēlētāji, lai dotu viņiem iespēju tepat Latvijā iegūt pirmo Pasaules reitinga turnīru pieredzi un arī izcīnīt pirmos vērtīgos pasaules reitinga punktus.

“Mēs esam paveikuši lielu darbu. Esam sapulcinājuši Jelgavā badmintona spēlētājus teju no visiem kontinentiem. Jelgavā savā starpā sacenšas spēlētāji no Čīles un Malaizijas, ASV un Austrālijas. Iepriekš kaut kas tās šķita neticams,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra “Yonex Latvia International” direktors Kristians Rozenvalds.

Nākamajā nedēļā pēc Yonex Latvia International, Lietuvas pilsēta Paņevežos notiks Pasaules reitinga turnīrs RSL Lithuania International, kurā piedalīsies arī daudzi spēlētāji no Latvijas turnīra. Daļa no viņiem uz Lietuvu jau devušies ar speciāli norīkotu autobusu uzreiz pēc Latvijas turnīra, bet daudzi spēlētāji līdz 5.jūnijam trenējas Jelgavā, tai skaitā spēlētāji no Austrālijas, Malaizijas, Čīles, Indijas, Nīderlandes, Slovēnijas un Krievijas.

>>> Skatīt Yonex Latvia International 2019 uzvarētāju sarakstu
>>> Skatīt fotogrāfa Ruslana Antropova finālspēļu fotogrāfiju galeriju Inbox Foto
>>> Skatīt finālspēļu labākos video momentus no Sportacentrs TV

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s