Jelgavā 31.maijā tiks oficiāli atklāts pasaules reitinga badmintona turnīrs

20190530_130033

Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā jau sākušās kvalifikācijas spēles Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International”. Turnīra oficiālā atklāšana notiks piektdien, 31.maijā plkst. 12:30, bet uzreiz pēc tam sāksies pamatturnīrs. Šogad uz turnīru Jelgavā ir pieteikušies 262 dalībnieki no 42 valstīm.

Turnīru atklās Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Uz atklāšanas ceremoniju ir uzaicināti arī Jelgavā ieradošos delegāciju vadītāji, arī Baltijas valstu badmintona federāciju vadītāji, kā arī uzņēmumi, kuri līdzdarbojušies Jelgavā notiekošā starptautiskā badmintona turnīra rīkošanā.

“Mēs esam paveikuši lielu darbu. Esam sapulcinājuši Jelgavā badmintona spēlētājus teju no visiem kontinentiem. Jelgavā savā starpā sacenšas spēlētāji no Čīles un Malaizijas, ASV un Austrālijas. Iepriekš kaut kas tās šķita neticams,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra “Yonex Latvia International” direktors Kristians Rozenvalds.

Atgādinām, ka solidarizējoties ar Francijas un visas Eiropas skumjām par Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēku Parīzē, Jelgavā no 30.maija līdz 2.jūnijam notiekošajā badmintona turnīrā Yonex Latvia International viens no badmintona kortiem tiks nodēvēts Notre-Dame vārdā, savukārt pārējie korti tradicionāli tiks nosaukti sponsoru vārdā. Lai vizualizētu šo kortu, Latvijas badmintona federācijas izsludināja zīmējumu konkursu, kurā 7 mākslas skolas iesūtīja 66 zīmējumus. Atklāšanas ceremonijā būs iespējams šos zīmējumus klātienē apskatīties.

Kā pirmais uz Jelgavā notiekošo turnīru ierādās 22 gadus vecais badmintona spēlētājs Naim Mohammed no Latvijai radniecīgās Trinidas & Tobago, kurš otrdien viesosies arī Jelgavas 4.vidusskolā, lai sapulcinātajiem skolēniem stāstītu gan par Trinidadu & Tobago, gan badmintonu, gan arī par saviem plāniem Latvijas turnīrā.

Badmintonistiem, kuri ieradās Latvijā agrāk, kā arī paliks ilgāk pēc turnīra, ir nodrošināta iespēja pilnvērtīgi trenēties Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sporta centrā. “Latvijas Lauksaimniecības universitāte ir ilgstošs turnīra sadarbības partneris. Ļoti daudz dalībnieku un arī tiesneši uzturas LLU labiekārtotajās kopmītnēs. Dalībniekiem tradicionāli tiek rīkota tikšanās Jelgavas pilī. Badmintona iespējas universitātē vairo arī ārvalstu spēlētāju interesi no tām valstīm, kurās badmintons ir viens no populārākajiem sporta veidiem. LLU studentiem ir badmintona treniņi trīs reizes nedēļā, un šogad šo iespēju izmantoja LLU studenti no Ķīnas, Indijas, Šrilankas, Bangladešas, Pakistānas, Francijas, Čehijas, Moldovas un Krievijas,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Nākamajā nedēļā pēc Yonex Latvia International, Lietuvas pilsēta Paņevežos notiks Pasaules reitinga turnīrs RSL Lithuania International, kurā piedalīsies arī daudzi spēlētāji no Latvijas turnīra. Daļa no viņiem uz Lietuvu dosies ar autobusu uzreiz pēc Latvijas turnīra, bet daudzi spēlētāji līdz 5.jūnijam trenēsies Latvijā, tai skaitā spēlētāji no Austrālijas, Malaizijas, Čīles, Indijas, Nīderlandes, Slovēnijas, Krievijas un Ukrainas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s