Uz Yonex Latvia International pieteikušies 262 spēlētāji no 40 valstīm

Pasaules badmintona federācija ir apstiprinājusi sarakstu ar spēlētājiem, kuri šī gada maija nogalē Jelgavā piedalīsies Pasaules reitinga badmintona turnīrā Yonex Latvia International. Uz Latvijas starptautisko turnīru ir pieteikušies 262 spēlētāji no 40 valstīm, tai skaitā arī tādām tālām valstīm kā Čīle, Peru, Dominikāna, Trinidada & Tobago, ASV, Austrālija, Malaizija, Indija un Bahreina. Vislielāko delegāciju uz Latvijas turnīru ir pieteikusi Polija – 32 spēlētāji, no Latvijas būs 29 spēlētāji, Igaunijas – 20, Zviedrijas – 19, Norvēģijas – 18.

40 valstis bija pārstāvētas arī pirms gada notikušajā turnīrā, kurš, turklāt, ar 335 pieteiktajiem dalībniekiem bija lielākais Eiropas turnīrs 2018.gadā. “Mēs bija gatavi tam, ka pieteikto spēlētāju skaits šogad vairs nebūs tiks ļoti liels, jo tas, kas notika pirms gada, bija tuvu fantastikai. Pērn gandrīz 100 spēlētāji palika Rezerves listē, tāpēc daudzi baidījās pieteikties atkārtoti. Jāņem vērā arī tas, ka tagad ir sācies Olimpiskās kvalifikācijas periods, tāpēc federācijas koncentrējas uz saviem spēcīgākajiem spēlētājiem, nevis cenšas iespēlēt jaunos spēlētājus, kā tas bija pirms gada. Taču arī 262 ir ļoti daudz, un tas ir vairāk nekā 180 spēlētāji 2016.gadā, un 220 spēlētāji 2017.gadā,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra Yonex Latvia International direktors Kristians Rozenvalds.

“Šogad mēs izmantojām iespēju pieteikt ne tikai spēcīgākos Latvijas spēlētājus, bet arī daudzus Latvijas juniorus, kuriem šis būs pirmais Pasaules reitinga badmintona turnīrs. Tā ir iespēja Latvijas junioriem izcīnīt savus pirmos un ļoti Pasaules reitinga punktus, kuri būs derīgi nākamos 12 mēnešus, jo tas dos iespēju kvalificēties uz Pasaules reitinga badmintona turnīriem cituviet. Tā ir mūsu iespēja, kuru izmantojam,” skaidro Kristians Rozenvalds. 

Pasaules reitinga badmintona turnīrs Yonex Latvia International jau ceturto gadu pēc kārtas notiks Jelgavā, no 30.maija līdz 2.jūnijam. Šogad turnīrs vairs nenotiks Jelgavas sporta hallē, bet gan Zemgales Olimpiskajā centrā.

“Lai gan mūs apmierināja arī mājīgā Jelgavas sporta halle, kuru bija paspējuši iepazīt gan turnīra rīkotāji, gan dalībnieki, taču kopā ar Jelgavas pilsētas vadību pieņēmām lēmumu turpmāk šo nozīmīgo sporta notikumu rīkot pasākumam atbilstošākajā Zemgales Olimpiskajā centrā. Mums vairs nebūs jāaizlīmē logus, kā tas bija neciešams Jelgavas sporta hallē, jo Pasaules reitinga badmintona turnīra noteikumos noteikts, ka zālē visiem logiem jābūt aizklātiem, lai spēlētājiem netraucētu dienas gaisma. Kā viena no Zemgales Olimpiskā centra priekšrocībām ir griestu augstums 12,5 metri, savukārt Jelgavas sporta hallē lampu augstums bija 8,50 metri, kas bija neatbilstoši Pasaules reitinga badmintona turnīru rīkošanas noteikumiem, jo minimālais augstums šādiem turnīriem ir noteikts 9 metri. Savukārt Olimpiskajām spēlēm, Pasaules un Eiropas čempionātiem minimālais griestu augstums ir 12 metri. Tādējādi Zemgales Olimpiskajā centrā būtu iespējams rīkot arī Pasaules un Eiropas čempionātus badmintonā,” precizē Kristians Rozenvalds. 

“Yonex Latvia International nav tikai badmintona turnīrs. Mēs to cenšamies rīkot kā badmintona festivālu. Pērn mēs sarīkojām pirmo starptautisko badmintona triku konkursu, kā arī servēšanas sacensības, kurās ikviens dalībnieks un skatītājs varēja iegūt vērtīgas balvas ar vienu precīzu trāpījumu. Tāpat turnīrā laikā notika semināri turnīra rīkotājiem un treneriem. To visu turpināsim arī šogad, bet kā šī gada papildinājums būs Eiropas badmintona konfederācijas rīkots seminārs badmintona paaugstinājuma tiesnešiem,” informē Kristians Rozenvalds.

Šogad viens no 6 badmintona kortiem tiks nosaukts nevis kāda sponsora vārdā, bet Notre-Dame vārdā, solidarizējoties ar Francijas un visas Eiropas skumjām par Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēku. Lai vizualizētu šo kortu, Latvijas badmintona federācija rīko zīmējumu konkursu, aicinot tajā piedalīties gan Latvijas mākslas skolas, gan arī ikvienu citu radošu cilvēku Latvijā. “Šāda sociālā reklāma, manuprāt, ir labs sākums, kaut kas nebijis Latvijas, Eiropas un Pasaules badmintonā. Tā ir iespēja arī badmintona un jebkura cita sporta veida turnīram kā publiskam notikumam kļūt sociāli nozīmīgākam. Mēs noteikti arī citus gadus plānosim šādi pievērst uzmanību kaut kam sociāli aktuālam, ne tikai reklamējot savus sponsorus. Domāju, ka šādas sociālās iniciatīvas tiks drīzumā realizētas arī citu valstu badmintona turnīros,” mudina Kristians Rozenvalds. 

Pasaules reitinga badmintona turnīrs vasaras sākumā jau kļuvis par tradīciju Jelgavā. Tas notiek nedēļu pēc Jelgavas pilsētas svētkiem un nedēļu pirms tradicionālā Smilšu skulptūru festivāla. Par pasākuma nozīmīgumu Jelgavā liecina arī tas, ka badmintona turnīra laikā Jelgavā un tās apkārtnē nav neviena brīva viesnīcas numura.

Pasaules reitinga badmintona turnīru Yonex Latvia International atbalsta ne tikai sporta inventāra ražotājs “Yonex”, bet arī Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pilsētas pašvaldība.

>>> Skatīties Yonex Latvia International 2019 spēlētāju sarakstu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s