Viens no 6 kortiem tiks nosaukts Notre-Dame vārdā

Solidarizējoties ar Francijas un visas Eiropas skumjām par Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēku Parīzē, Jelgavā notiekošajā badmintona turnīrā Yonex Latvia International viens no 6 badmintona kortiem tiks nodēvēts Notre-Dame vārdā. Pasaules reitinga badmintona turnīrs Yonex Latvia International notiks Jelgavā no 30.maija līdz 2.jūnijam. Turnīrs notiks uz 6 badmintona kortiem, katrs no tiem tradicionāli tiek nosaukts kāda sponsora vārdā.

“Šobrīd esam emociju varā pēc negulētas nakts pie TV ekrāniem, cerībā, ka izdosies saglābt kaut daļu no šī Eiropas simbola. Iespējams, maija beigās, kad Jelgavā notiks Latvijas turnīrs, cilvēki par Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēku būs jau aizmirsuši, to aizēnos jaunāki notikumi un ziņas. Tieši tāpēc es vēlos šobrīd ielikt mazu fundamentu šo atmiņu paildzināšanai. Tas nav tikai ugunsgrēks, tas ir mudinājums padomāt par Eiropu, par vērtībām, par mums visiem,” uzskata turnīra Yonex Latvia International direktors un Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 

Iepriekš Yonex Latvia International turnīrā badmintona korti ir bijušu nodēvēti vairāku sponsoru vārdā. Esam reklamējušu gan auto brendus Opel un Renault, gan medijus Inbox.lv, EHR un Mixnrews, gan dzērienu un alus ražotājus Venden un Rinkuškiai, parfimērijas ražotāju Dzintars, maizes ceptuvi “Lāči” un Kalnciemā topošo lietoto akumulatoru pārstrādes rūpnīcu “EcoLead”.

“Tas ir fantastiski, ka uzņēmēji Notre-Dame atjaunošanai nepilnas dienas laikā saziedo miljards eiro. Mums nav iespēja piedalīties ar līdzvērtīgu finansiālo pienesumu, taču mēs varam piedalīties ar savu iniciatīvu, ar savu skanējumu. Arī tas ir daudz!”, stāsta Kristians Rozenvalds.

Badmintona turnīra laikā ikdienu uz viena badmintona korta var notikt ne vairāk kā 20 spēles. Tātad 20 reizes šis korta nosaukums tiks skandēts sporta zālē, anonsējot kārtējo spēli uz šī laukuma. Korta nosaukums tiek publicēts arī visās turnīra tabulās, spēļu aprakstos, kā arī TV un interneta tiešraidēs no šī korta.

“Šobrīd mēs vēl plānojam, kā šo kortu papildus vizualizēt, lai spēlētājiem, treneriem un skatītājiem ataust atmiņā gan Notre-Dame vēsture, ugunsgrēka traģēdija, gan arī vīzija par tās nākotni,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Šāda sociālā reklāma, manuprāt, ir labs sākums, kaut kas nebijis Latvijas, Eiropas un Pasaules badmintonā. Tā ir iespēja arī badmintona un jebkura cita sporta veida turnīram kā publiskam notikumam kļūt sociāli nozīmīgākam. Mēs noteikti arī citus gadus plānosim šādi pievērst uzmanību kaut kam sociāli aktuālam, ne tikai reklamējot savus sponsorus. Domāju, ka šādas sociālās iniciatīvas tiks drīzumā realizētas arī citu valstu badmintona turnīros,” mudina Kristians Rozenvalds.

Jāatzīmē, ka Yonex Latvia International ir īpašas attiecības ar Francijas badmintonistiem. Tradicionāli Francijas delegācija Jelgavā bija viena no lielākajām. Trīs gadus, kopš turnīrs notiek Jelgavā, Francijas badmintona spēlētāji ir izcīnījuši 5 no 15 tituliem. Tieši Jelgavā savu pirmo titulu pieaugušo turnīros izcīnīja Topa Junior Popov, kuru Eiropas badmintona konfederācija 2 gadus pēc kārtas ir atzinusi kā gada junioru. 

Yonex Latvia International turnīrs ir 2018.gadā bija masveidīgākais Eiropas badmintona turnīrs, Jelgavā pulcējot 350 spēlētājus no 40 valstīm. Vēl nav zināms, vai šogad šis rekords tiks pārspēts, taču jau šobrīd uz turnīru ir pieteikušies spēlētāji no valstīm, kuras Latvijas turnīros nav bijušas pārstāvētas, tai skaitā Dominikāna, Peru, Čīle un Austrālija. Pieteikšanās termiņš uz šī gada turnīru noslēgsies 30.aprīlī.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s