Kā pirmie pieteikušies badmintonisti no Dominikānas

Latvijas Badmintona federācija ir saņēmusi pirmo pieteikumu uz Pasaules reitinga badmintona turnīru “Yonex Latvia International”, kurš notiks Jelgavā no 30.maija līdz 2.jūnijam. Kā pirmie uz Latvijas turnīru šogad ir pieteikušies badmintona spēlētāji no Dominikānas. Šīs valsts iepriekš nav bijusi pārstāvēta Latvijā notikušajos Pasaules reitinga badmintona turnīros.

No Dominikas uz badmintona turnīru Jelgavu ieplānojuši doties 4 spēlētāji, tai skaitā divi vīrieši Cesar Adonis Brito Gonzalez un Nelson Javier, kā arī divas sievietes Nairoby Abigail Jimenez un Bermary Altagracia Polanco Munoz. Visi četri ieplānojuši spēlēt visās trijās kategorijās, tai skaitā vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēles.

Cesar Adonis Brito Gonzalez šobrīd Pasaules badmintona vienspēļu reitingā ir 229.vietā, Bermary Altagracia Polanco Munoz 249.vietā, Nairoby Abigail Jimenez 252.vietā, bet Nelson Javier ir 481.vietā. Jāatzīmē, ka abas Dominikānas sievietes ir 146.vietā Pasaules badmintona sieviešu dubultspēļu reitingā, savukārt Nelson Javier kopā ar Nairoby Abigail Jimenez ir 172.vietā Pasaules badmintona jaukto dubultspēļu reitingā.

2018.gadā kā visgarākā ceļa mērotājs uz Jelgavas turnīru bija Okeānijas divkārtējais vicečempions Remi Rosi no 15600 kilometrus tālās Taiti salas. “Yonex Latvia International” turnīros iepriekš piedalījušies arī badmintona spēlētāji no tādām tālām valstīm kā Malaizija, Ķīna, Indija un Pakistāna. 

Latvijas turnīrs masveidīgākais Eiropā

Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra “Yonex Latvia International” direktors Kristians Rozenvalds lepojas, ka 2018.gadā Jelgavā notikušais badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” bija ne tikai viens no starptautiskākajiem sporta notikumiem Latvijā, bet arī masveidīgākais pasaules reitinga badmintona turnīrs Eiropā. 2018.gadā uz turnīra rīkotāji saņēma 439 pieteikumus no 335 spēlētājiem, kuri pārstāvēja 40 valstis.

“Tas ir vairāku gadu darba rezultāts, jo spēlētājiem un treneriem pie mums patīk. Te ir samērīgas cenas par dzīvošanu, tai skaitā LLU kopmītnēs un Jelgavas viesnīcās, te ir samērīgas cenas par garšīgiem ēdieniem. Tāpat spēlētājiem ir iespēja Jelgavā trenēties pirms un pēc turnīra. To visu plānojam saglabāt un attīstīt,” stāsta Kristians Rozenvalds. 

“Yonex Latvia International nav tikai badmintona turnīrs. Mēs to cenšamies rīkot kā badmintona festivālu. Pērn mēs sarīkojām pirmo starptautisko badmintona triku konkursu, kā arī servēšanas sacensības, kurās ikviens dalībnieks un skatītājs varēja iegūt vērtīgas balvas ar vienu precīzu trāpījumu. Tāpat turnīrā laikā notika semināri turnīra rīkotājiem un treneriem. To visu turpināsim arī šogad, bet kā šī gada papildinājums būs Eiropas badmintona konfederācijas rīkots seminārs badmintona paaugstinājuma tiesnešiem,” informē Kristians Rozenvalds.

Nozīmīgs faktors ir arī tas, ka Latvijas turnīrs ir vienu nedēļu pirms līdzīga turnīra Lietuvā. Tādējādi dalībniekiem no tālām valstīm ir iespēja vienā ceļojuma iekļaut divus turnīrus. Turklāt šogad Lietuvas turnīrs notiks nevis Kauņā, bet Paņevežos, kas no Jelgava atrodas vien 135 km attālumā.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs vasaras sākumā jau kļuvis par tradīciju Jelgavā. Tas notiek nedēļu pēc Jelgavas pilsētas svētkiem un nedēļu pirms tradicionālā Smilšu skulptūru festivāla. Par pasākuma nozīmīgumu Jelgavā liecina arī tas, ka badmintona turnīra laikā Jelgavā un tās apkārtnē nav neviena brīva viesnīcas numura. Badmintona turnīru “Yonex Latvia International” atbalsta ne tikai badmintona, tenisa un golfa inventāra ražotājs “Yonex”, bet arī Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pilsētas pašvaldība. 

Šogad turnīrs notiks Zemgales Olimpiskajā centrā

2019.gada “Yonex Latvia International” mājvieta būs nevis Jelgavas Sporta halle, bet Zemgales Olimpiskais centrs. “Lai gan mūs apmierināja arī Jelgavas sporta halle, kuru bija paspējuši iepazīt gan turnīra rīkotāji, gan dalībnieki, taču kopā ar Jelgavas pilsētas vadību pieņēmām lēmumu turpmāk šo nozīmīgo sporta notikumu rīkot pasākumam atbilstošākajā Zemgales Olimpiskajā centrā,” informē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra “Yonex Latvia International” direktors Kristians Rozenvalds.

“Zemgales Olimpiskā centra mums vairs nebūs nepieciešams aizlīmēt logus, kā tas bija neciešams Jelgavas sporta hallē, jo Pasaules reitinga badmintona turnīra noteikumos noteikts, ka zālē visiem logiem jābūt aizklātiem, lai spēlētājiem netraucētu dienas gaisma. Kā viena no Zemgales Olimpiskā centra priekšrocībām ir griestu augstums 12,5 metri, savukārt Jelgavas sporta hallē lampu augstums bija 8,50 metri, kas bija neatbilstoši Pasaules reitinga badmintona turnīru rīkošanas noteikumiem, jo minimālais augstums šādiem turnīriem ir noteikts 9 metri. Savukārt Olimpiskajām spēlēm, Pasaules un Eiropas čempionātiem minimālais griestu augstums ir 12 metri. Tādējādi Zemgales Olimpiskajā centrā būtu iespējams rīkot arī Pasaules un Eiropas čempionātus badmintonā,” precizē Kristians Rozenvalds.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s