Turnīrs šogad notiks Zemgales Olimpiskajā centrā

Eiropas Badmintona konfederācija ir apstiprinājusi un publicējusi Pasaules reitinga Future Series badmintona turnīra Yonex Latvia International nolikumu. Latvijas starptautiskais badmintona turnīrs notiks no 30.maija līdz 2.jūnijam, Jelgavā. Šogad turnīra mājvieta būs nevis Jelgavas Sporta halle, bet Zemgales Olimpiskais centrs.

“Lai gan mūs apmierināja arī Jelgavas sporta halle, kuru bija paspējuši iepazīt gan turnīra rīkotāji, gan dalībnieki, taču kopā ar Jelgavas pilsētas vadību pieņēmām lēmumu turpmāk šo nozīmīgo sporta notikumu rīkot pasākumam atbilstošākajā Zemgales Olimpiskajā centrā,” informē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra “Yonex Latvia International” direktors Kristians Rozenvalds.

“Zemgales Olimpiskā centra mums vairs nebūs nepieciešams aizlīmēt logus, kā tas bija neciešams Jelgavas sporta hallē, jo Pasaules reitinga badmintona turnīra noteikumos noteikts, ka zālē visiem logiem jābūt aizklātiem, lai spēlētājiem netraucētu dienas gaisma. Kā viena no Zemgales Olimpiskā centra priekšrocībām ir griestu augstums 12,5 metri, savukārt Jelgavas sporta hallē lampu augstums bija 8,50 metri, kas bija neatbilstoši Pasaules reitinga badmintona turnīru rīkošanas noteikumiem, jo minimālais augstums šādiem turnīriem ir noteikts 9 metri. Savukārt Olimpiskajām spēlēm, Pasaules un Eiropas čempionātiem minimālais griestu augstums ir 12 metri. Tādējādi Zemgales Olimpiskajā centrā būtu iespējams rīkot arī Pasaules un Eiropas čempionātus badmintonā,” precizē Kristians Rozenvalds. 

Kristians Rozenvalds lepojas, ka Yonex Latvia International 2018.gadā bija Pasaulē lielākais Future Series badmintona turnīrs, pulcējot 340 spēlētājus no 40 valstīm. “Tas ir vairāku gadu darba rezultāts, jo spēlētājiem un treneriem pie mums patīk. Te ir samērīgas cenas par dzīvošanu, tai skaitā LLU kopmītnēs un Jelgavas viesnīcās, te ir samērīgas cenas par garšīgu ēdināšanu. Tāpat spēlētājiem ir iespēja Jelgavā trenēties pirms un pēc turnīra. To visu plānojam saglabāt un attīstīt,” stāsta Kristians Rozenvalds. 

“Yonex Latvia International nav tikai badmintona turnīrs. Mēs to cenšamies rīkot kā badmintona festivālu. Pērn mēs sarīkojām pirmo starptautisko badmintona triku konkursu, kā arī servēšanas sacensības, kurās ikviens dalībnieks un skatītājs varēja iegūt vērtīgas balvas ar vienu precīzu trāpījumu. Tāpat turnīrā laikā notika semināri turnīra rīkotājiem un treneriem. To visu turpināsim arī šogad, bet kā šī gada papildinājums būs Eiropas badmintona konfederācijas rīkots seminārs badmintona paaugstinājuma tiesnešiem,” informē Kristians Rozenvalds.

Nozīmīgs faktors ir arī tas, ka Latvijas turnīrs ir vienu nedēļu pirms līdzīga turnīra Lietuvā. Tādējādi dalībniekiem no tālām valstīm ir iespēja vienā ceļojuma iekļaut divus turnīrus. Turklāt šogad Lietuvas turnīrs notiks nevis Kauņā, bet Paņevežos, kas no Jelgava atrodas vien 135 km attālumā.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs vasaras sākumā jau kļuvis par tradīciju Jelgavā. Tas notiek nedēļu pēc Jelgavas pilsētas svētkiem un nedēļu pirms tradicionālā Smilšu skulptūru festivāla. Par pasākuma nozīmīgumu Jelgavā liecina arī tas, ka badmintona turnīra laikā Jelgavā un tās apkārtnē nav neviena brīva viesnīcas numura.

Pasaules reitinga Future Series badmintona turnīru “Yonex Latvia International” atbalsta ne tikai badmintona, tenisa un golfa inventāra ražotājs “Yonex”, bet arī Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s