Latvijas badmintonisti “Yonex Latvia International” netika tālāk par 1/8 fināliem

image1-1Jelgavā notiekošajā Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International” šogad Latvijas spēlētāji netika tālāk par 1/8 finālu, tāpēc jau sākot ar sestdienas vakaru spēlēt Jelgavā turpina tikai ārzemnieki. Visilgāk no Latvijas spēlētājiem Jelgavā noturējās Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope & Monika Radovkska, kuras 1/8 finālā divos setos (15-21 21-21) zaudēja Francijas pārim Vimala Heriau & Margot Lambert.

Atgādinām, ka šogad Jelgavā notiekošajā Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International” klātienē bija iespēja vērot rekordaugstu badmintonistu līmeni. Spēcīgākais spēlētājs vīriešu vienspēlēsir igauņu olimpietis Raul Must, kurš Pasaules reitingā šobrīd ir augstajā 75.vietā, savukārt sievietēm pirmais numurs ir igauniete Kristin Kuuba, kura Pasaules reitingā šobrīd ir 100.vietā. 

“Šogad “Yonex Latvia International” visi pamatturnīrā iekļuvušie vienspēļu spēlētāji  ir ne zemāk par 300.vietu pasaules reitingā, bet citus gadus, atceros, mēs priecājāmies, ka kaut daži no turnīra spēlētājiem ir starp TOP 300 pasaulē,” stāsta “Yonex Latvia International” turnīra direktors Kristians Rozenvalds.

“Atceros, ka pirms gada mēs priecājāmies, ka mūsu turnīrā ir spēlētāji, kas kādreiz ir bijuši TOP 100, bet šogad mēs varēsim klātienē skatīties tādu badmintona spēlētāju spēles, kuriem ir Olimpiādes un Pasaules čempionātu pieredze,” atceras Kristians Rozenvalds.

Jelgavā šogad atgriezīsies Toma Junior Popov no Francijas, kurš uzvarēja Latvijas turnīrā 2016.gadā, un tā bija viņa pirmā uzvara pasaules reitinga pieaugušo turnīrā. Kopš tā laika Toma Junior Popov jau divus gadus pēc kārtas ir atzīts par Eiropas labāko junioru, bet 2017.gadā viņš triumfēja Francijā notiekošajā Eiropas junioru čempionātā, uzvarēdams ne tikai kopā ar Francijas komandu, bet arī vīriešu vienspēlēs un dubultspēlēs.

Jelgavā notiekošais pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” arī šogad turpina pārrakstīt ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas badmintona vēsturi, jo uz turnīru ir pieteikušies rekorddaudz spēlētāji – 340. Arī dalībvalstu skaits ir rekordliels 40. Spēlētāju intereses pieaugums uz Latvijā notiekošo Pasaules badmintona reitinga turnīru bija novērojams arī iepriekš. 2016.gadā uz Jelgavas turnīru pietiecas gandrīz 200 spēlētāji no 20 valstīm, bet 2017.gadā pieteicās jau 230 spēlētāji no 30 valstīm.

Kristians Rozenvalds neslēpj, ka 2018.gada pieteikumu skaits ir ievērojami lielāks nekā tika prognozēts pat visoptimistiskākajās prognozēs. Salīdzinājumam, piemēram aprīlī notikušajā “Finnish Open 2018” bija pieteikušies 304 spēlētāji, šogad janvāra vidū notikušajā “Yonex Estonian International” – 228, bet nedēļu vēlāk “Sweedish Open” pieteicās 293 spēlētāji. Tādējādi Latvijas turnīrs uz šo brīdi ir ne tikai lielākais Baltijā, bet arī plašākā reģionā.

Kristians Rozenvalds norāda, ka Latvijas turnīra panākumu pamatā ir gan vietējie, gan arī starptautiskie apstākļi. “Spēlētājiem Jelgavā patīk! Tā ir studentu pilsēta ar visām no tā izrietošajām priekšrocībām, tai skaitā kopmītnēm un demokrātiskām ēdināšanas cenām. Viss ir kompakti, vienlaicīgi netālu no Rīgas, netālu no lidostas,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Mēs apzināti neko nesadārdzinām, kā to dažkārt dara cituviet. Adekvātas cenas par ēšanu un dzīvošanu. Iepriekšējos turnīros visi spēlētāji ir saņēmuši arī dāvaniņas no “Dzintars”, “Lāču maizes”, “Floras” un “Adugs” kā arī ūdens no “Venden”. Atceros kā spēlētāji sākotnēji pauda pārsteigumu, ka šis ir viens no retajiem turnīriem, kur viņiem kaut ko dāvina, nevis mēģina vēl papildus kaut ko pārdot un uz spēlētāju rēķina nopelnīt,” spēlētāju attieksmi atstāsta Kristians Rozenvalds.

“Jāatzīmē arī to, ka ir sācies kvalifikācijas periods uz Eiropas spēlēm, kas notiks nākamgad Minskā. Un arī tāpat šobrīd ir jūtams badmintona pacēlums Eiropā, tāpēc ir vairāk jaunu sportistu, kuri piedalās Pasaules reitinga turnīros,” skaidro Kristians Rozenvalds.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” notiek jūnija pirmās nedēļas nogalē, šogad tas norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas. Šogad “Yonex Latvia International” notiks no 31.maija līdz 3.jūnijam. Jau trešo gadu pēc kārtas turnīrs notiks Jelgavā, bet 2014. un 2015.gadā turnīrs notika Rīgā ar nosaukumu “Yonex Rīga International”.  Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika arī 2005. un 2006.gadā, Inčukalnā, ar nosaukumu “RSL Riga District International badminton tournament”.

Latvijas starptautisko badmintona turnīru jau piekto gadu pēc kārtas atbalstīs pasaulē pazīstamais sporta preču inventāra ražotājs “Yonex”, piešķirot turnīra vajadzībām 1200 zosu spalvu badmintona bumbiņas. “Mēs esam ļoti pazīstams zīmols badmintona spēlētājiem un līdzjutējiem. Vairāk nekā 60% Pasaules reitinga turnīru notiek ar “Yonex” badmintona bumbiņām. Turklāt, spēlētājiem “Yonex” līdzdalība turnīra rīkošanā ir kā kvalitātes zīme,” stāsta Ilgvars Strazdiņš, “Yonex” pārstāvis Latvijā un Lietuvā. Turnīra rīkošanu atbalsta arī Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pašvaldība.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s