Arī šogad kā pirmie Jelgavā ieradīsies badmintonisti no Malaizijas

1

Tāpat kā pirms gada, arī 2018.gadā uz Pasaules reitinga turnīru “Yonex Latvia Internatioal” kā pirmie Jelgavā ieradīsies badmintona spēlētāji no Malaizijas, kuri ielidos jau otrdien, 29.maijā. Otrdienas pēcpusdienā Jelgavā ieradīsies arī spēlētāji no Islandes, Čehijas un Vācijas, taču pārējo valstu spēlētāji Jelgavā sabrauks trešdien, 30.maijā. Šogad Jelgava sagaida 340 spēlētājus no 40 valstīm.

Atgādinām, ka arī pērn Jelgavā viesojās Malaizijas badmintona izlase ar treneri un sešiem spēlētājiem. Šogad Malaizijas delegācijā ir trīs spēlētāji Eveshgaran Vasigaran, Jayshinie Vasigaran un Dharshinie Vasigaran. Visi spēlētāji ir no vienas ģimenes – divas māsas un brālis, kā arī viņu tēvs, kurš vienlaicīgi ir arī šo sportistu treneris. Brālis un māsa kopā spēlēs jauktās dubultspēles, savukārt abas māsas spēlēs sieviešu dubultspēles. Vēl nav zināms, vai Eveshgaran spēlēs vīriešu vienspēles, bet Jayshinie sieviešu vienspēlēs, jo pagaidām abi sportisti ir rezerves listē.

“Yonex Latvia Internatioanal” turnīra direktors Kristians Rozenvalds atgādina, ka Malaizija ir viena no Āzijas valstīm, kurā badmintons ir vispopulārākais individuālais sporta veids. Kopš 1992.gada, kad badmintons ir iekļauts Olimpisko spēļu programmā, Malaizijas badmintonisti ir izcīnījuši 8 medaļas, savukārt Rio 2016.gadā tika izcīnītas 3 medaļas. Malaizijas pazīstamākais badmintona spēlētājs Lee Chong Wei ir ne tikai Malaizijas komandas karognesējs, bet arī Āzijā visvairāk pelnošais sportists, kura ienākumi tiek lēsti 75 miljonu dolāru apmērā.

Otrdienas pēcpusdienā LLU sporta centrā no plkst. 16:00 Malaizijas spēlētāji kopā ar Čehijas un Latvijas spēlētājiem uzsāks kopīgus treniņus. LLU Sporta centrā turnīra dalībniekiem būs iespēja trenēties arī trešdienas rīta pusē, savukārt trešdienas, 30.maija pēcpusdienā jau būs pilnībā iekārtoti visi seši badmintona laukumi Jelgavas sporta hallē, kur trešdienas vakarā no 17:00 sāksies publiskie treniņi.

Kristians Rozenvalds zināja teikt, ka tas ir likumsakarīgi, ka spēlētāji, kuri dzīvo 9000 km tālu, turnīra norises vietā ielido agrāk nekā tuvāk dzīvojošie. “Viņiem ir jāpaspēj atpūsties pēc garā lidojuma, jāpierod pie citas laika zonas,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Pērn Malaizija bija vistālākā turnīra valsts, taču šogad Latvijas turnīrā spēlēs arī divkārtējais Okeānijas vicečempions no Franču Polinēzijas (Taiti) Remi Rossi. Šis spēlētājs gan ceļu uz Jelgavu mēros nevis pa taisno no Taiti, bet gan Francijas, kur viņš šobrīd Lionas Universitātē mācās par treneri.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s