Yonex Latvia International 2017 izmaksāja 60 000 eiro

399.jpg

Ir apkopota informācija par Pasaules reitinga badmintona turnīru “Yonex Latvia International”, kas no 1. līdz 4.jūnijam notika Jelgavā, pulcējot 230 dalībniekus no 30 valstīm. Šogad turnīra rīkošana izmaksājusi 60 tūkstošos eiro.

Tiesnešu un dalībnieku izmitināšana izmaksāja 6442 eiro. Dalībnieki tika izmitināti LLU kopmītnēs, Jelgavas tehnikuma kopmītnēs, kā arī motelī Akva un viesu namā “Upeslīči”, savukārt tiesneši, kas iebrauca Latvijā dienu ātrāk vai palika dienu vēlāk, tika izmitināti Rīgas viesnīcā “Jakob Lenz”. Turnīra dalībnieki nakšnoja arī viesnīcā “Zemgale”, “Jelgava”, “Agate” un citās Jelgavas tuvumā esošajās viesnīcās, taču par to maksāja paši, tāpēc turnīra rīkotājiem nav  informācija par to.

Par tiesnešu un līnijtiesnešu ēdināšanu tika iztērēti 2406 eiro. Brokastis un svinīgās vakariņas nodrošināja “Kreklukrogs”, bet pusdienas un vakariņas uz vietas Jelgavas sporta hallē nodrošināja SIA “Ingrīda”.

Turnīra laikā tika izlietotas 1764 badmintona bumbiņas 4600 eiro vērtībā. Ņemot vērā Latvijas badmintona federācijas sponsorēšanas līgumu ar “Yonex”, 1200 bumbiņas bija kā “Yonex” sponsorējums.  “Yonex” piešķīra arī 25 T-kreklus līnijtniesnešiem uz finālspēlēm 500 eiro vērtībā.

Lai iekārtotu un aprīkotu 5 badmintona laukumus, kuri tika izīrēti no  Lietuvas badmintona federācijas, tika iztērēti 4500 eiro. Vēl no Lietuvas badmintona federācijas tika izīrēta arī rezultāta skaitīšanas un monitorēšanas aparātūra. Lietuvieši nodrošināja arī spēļu tiešraidi internetā.

2000 eiro izmaksāja transporta pakalpojumi, lai nodrošinātu visu dalībnieku atvešanu no lidostas un nogādāšana atpakaļ lidostā. Turnīra rīkotājiem bija pienākums nodrošināt transportu arī no viesnīcām Jelgavā uz sporta zāli. Vēl vairāk nekā 1 000 eiro tikai piesaistīti no “Opel” dīlera “Auto Blitz”, kas turnīra vajadzībām nodrošināja automašīnas “Opel Astra”, kā arī turnīra laikā rīkoja jaunās “Opel Insignia” prezentāciju.

1000 eiro izmaksāja Jelgavas sporta zāles labiekārtošanas darbi. Tāpāt kā pirms gada, uz turnīra norises laiku bija jānoīrē pacelājs, bija pilnībā jāatsaitē basketbola grozi, jāaizlīmē sporta zāles logi un durvis, pie griestiem jāpiekarina 30 valstu karogi, jāizkarina reklāmas plakāti.

Gandrīz 1000 eiro izmaksāja reklāmas un poligrāfijas pakalpojumi. Tika nodrukāti 100 T-krekli brīvprātīgajiem un līnijtiesnešiem, tikai izgatavoti 6 jauni valstu karogi, nodrokātas reklamas uzlīmes uz automašīnām, 300 dalībnieku kartes, kā arī 22 lielformāta plakāti, kas tika izvietoti Jelgavas autobusu pieturās vairāk nekā  3000 eiro vērtībā.

4000 eiro izmaksāja darbieku algošana, tai skaitā par sacensību sekretariātu, medicinas personālu un sabiedriskajām attiecībām, kā arī līdzfinansējums par spēļu tiešraidi Sportacentrs TV. Turnīrs tika aprakstīts 52 mediju publikācijas, visaktīvāk Jelgavas avīzē “Zemgales Ziņas”.

15000 tika iztērēts par turnīra reklamēšanu, bartera veidā piesaitot MixNews un Inbox.lv. Turnīra reklāma bija gan internetā, gan arī Mix grupas 4 radio stacijās.

15000 eiro vērtībā tikai piesaistīti no sponsoriem, kas turnīra dalībniekiem nodrošināja dāvanas un reklamās suvenīrus. Parfimērijas ražotājs “Dzintars” turnīra laikā prezentēja savu produkciju 12000 eiro vērtībā, “Venden” nodrošināja sacensību dalībniekus ar ūdeni 1000 eiro vērtībā, bet cepumu ražotāji “Adugs” un “Flora” nodrošināja sacensību dalībniekus, tiesnešus un līnijtiesnešus ar uzkodam 600 eiro vērtībā. Savukārt Lietuvas pierobežas alus ražotājs “Rinkuskiai” turnīra viesus, žurnālistus un trenerus vakaros cienāja ar alu, bet sacensību dalībniekus un līnijtiesnešus ar kvasu 500 eiro vērtībā.

Turnīra uzvarētāji saņēma ne tikai “Dzintars” un “Rinkuškiai” produkciju, bet arī SIA “Eirokauss” medaļas un Jelgavas keramiķes Unas Ļahas darinātus māla kausus.

Lai iegūtu tiesības rīkot Pasaules reitinga badmintona turnīru, Latvijas badmintona federācijai bija jāiegādājas turnīra licence no Eiropas badmintona konfederācijas 500 eiro vērtībā.

Turnīra rīkošanai Latvijas Spora federāciju padome bija piešķīrusi 6500 eiro lielu valsts dotāciju. Jelgavas sporta servisa centrs turnīram piešķīra 1000 eiro līdzfinansējumu, kā arī nodrošināja Sporta halles izmantošanu vairāk nekā 2000 eiro vērtībā. 10 000 eiro tikai ieņemts no turnīra dalībnieku dalības maksām. Savukārt vairāk nekā 40 000 tika piesaistīts no sponsoriem reklamas bartera un pakalpojumu formā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s