Jelgavā noslēdzies pasaules reitinga badmintona turnīrs

Jelgavā ir noslēdzies Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”. Atšķirībā no 2016.gada, kad turnīra dominējā tikai Krievijas un Francijas badmintona spelētāji, šogad visi pieci turnīra uzvarētāji pārstāvēja katrs savu valsti, un tas ir netipiski šādiem turnīriem. Jelgavas keramiķes Unas Ļahas darinātos māla kausus, kā arī kosmētikas ražotāja “Dzintars” un alus darītavas “Rinkuskiai” sarūpētās balvas saņēma badmintona spēlētāji no Ķīnas, Vācijas, Krievijas, Francijas un Igaunijas.

Sieviešu vienspēlēs ķīniete Xuefei Qi divos setos uzvarēja Krievijas spēlētāju Olgu Argangeļskaju, kura pirmajā setā vēl speja izradīt pretestību (21-19), bet otro setu ķīniete uzvarēja pārliecinoši (21-6). Iespējams, ka Olga Argangeļskaja jau taupīja spēkus sieviešu dubultspēlei – viņa pārī ar Natāliju Rogovu aizraujošā, stundu ilgā triju setu spēlē (18-21, 21-13, 21-19) uzvarēja Igaunijas pāri Kristin Kuuba un Helina Ruutel.

Vīriešu vienspēlēs uzvarēja ar 1.numuru izsētais Vācijas spēlētājs Kajs Šeferu, kurš pēc šīs uzvaras pacelsies uz 85.vietu Pasaules reitingā. Vīriešu vienspēļu finālā vācietis pārliecinoši divos setos (21-11, 21-14) uzvarēja somu Kasperu Lehikoinenu, kurš Latvijas turnīrā zaudēja finālā jau 2.gadu pēc kārtas. Fināls bija teju vieglākā K.Šefera spēle, jo daudz grūtāk vācietim klājās pusfinālā pret čehu Janu Laudu (14-21, 21-15, 21-16), kā arī 1/4 finālā pret Malaizijas bijušo čempionu Misbun Ramdan Mohmed Misbun (21-16, 13-21, 21-18).

Triju setu (21-12, 19-21, 21-11) garumā izvērsās jaukto dubultspēļu fināls. Ar 8. numuru izsētais Francijas pāris Fabien Delrue un Juliette Moinard uzvarēja Čehijas pāri Filip Budzel un Tereza Švábíková. Vīriešu dubultspēlēs ar 2.numuru izsētais Igaunijas Kristjan Kaljurand & Raul Käsner  Igaunijas pāris divos setos (21-15, 21-19) uzvarēja Francijas pāri Mathieu Gangloff & Tom Rodrigues.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” no 1. līdz 4.jūnijam notika Jelgavā. Turnīram bija piereģistrēti 230 badmintonisti no 30 valstīm. Tas ir jauns rekords. Pērn uz Latvijas starptautisko turnīru pieteicās 186 badmintona spēlētāji no 18 valstīm.

No Latvijas šogad piedījās 18 spēlētāji: Andis Bērziņš, Ardis Daniels Bedrītis, Artūrs Ķelpe, Edijs Līviņš, Guntis Lavrinovičs, Ieva Pope, Ivo Keišs, Jānis Vaivads, Jekaterina Romanova, Kristaps Kalniņš, Kristaps Vārna, Liana Lencēviča, Mairis Loiko, Monika Radovska, Niks Podosinoviks, Pauls Gureckis, Reinis Šefers, Una Berga.

Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope un Monika Radovska no Latvijas spēlētājiem tika vistālāk. Abas sieviešu vienspēļu turnīrā aizcīnījās līdz 1/8 finālam, bet abas kopā sieviešu dubultspēlēs turnīnā uzkavējās līdz pat sestdienas vakaram, 1/4 finālā zaudējot Baltkrievijas pārim Anastasija Čerņavska & Aļesja Zaiceva, kurai ir Londonas Olimpisko spēļu pieredze. Pirmo setu ar rezultātu 21-18 uzvarēja Latvijas spēlētājas Ieva Pope un Monika Radovska, kuras uzmundrināja arī skaļa Latvijas publika, kas bija sapulcējusies Jelgavas Sporta hallē sestdienas vakarā. Taču otrajā un trešajā setā baltkrievietes bija pārākas ar 21-31 un 21-14.

Aizvadīto turnīru Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra direktors Kristians Rozenvalds vērtē kā ļoti veiksmīgu. “Mums izdevās sapulcināt ne tikai ļoti daudz spēlētājus no tik daudzām valstīm, bet arī uzrunāt līdzjutējus un sponsorus. Arī spēlētāji atzina, ka Latvijas turnīrs bija ļoti augstā līmenī,” stāsta Kristians Rozenvalds. Spēles notika uz “Opel Insignia” korta, un spēlētājiem bija iespēja testēt visjaunākos “Opel” modeļus. Turnīru ar savu produkciju atbalstīja “Adugs”, maiznīca “Flora”, “Venden” un alus darītava “Rinkuskiai”. Informatīvi palīdzēja arī Inbox.lv un “Mix FM Dance”. Par turnīra sponsoru kļuva arī ceļu būvniecības uzņēmums “Kauno Tiltai”. Turnīrs saņēma finansējumu no Latvijas sporta federāciju padomes un Jelgavas domes.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s