Latvijas badmintonistes Jelgavā noturas līdz sestdienas vakaram

IMG_3095

Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope un Monika Radovska no Latvijas spēlētājiem tika vistālāk Pasaules reitinga turnīrā “Yonex Latvia Internationa|”, kas no 1. līdz 4.jūnijam notiek Jelgavas Sporta hallē. Sestdienas vakarā Latvijas pāris 1/4 finālā trijos setos zaudēja Baltkrievijas pārim. Tādējādi turnīra pēdējā dienā, 4.jūnijā, kad notiek pusfināli un fināli, Latvija nebūs pārstāvēta.Svētdien no 10:00 lidz 13:00 notiek 1/2 fināli, bet no 17:00 līdz 20:00 notiks fināli

Līdz 1/2 finālam ir tikuši spēlētāji no Baltkrievijas, Ķīnas, Francijas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas, Vācijas, Čehijas, Beļgijas un Krievijas.

Atgādinām, ka Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International” notiek Jelgavā, no 1. līdz 4.jūnijam. Turnīram ir piereģistrēti 230 badmintonisti no 30 valstīm. Tas ir jauns rekords. Pērn uz Latvijas starptautisko turnīru pieteicās 186 badmintona spēlētāji no 18 valstīm. Šogad Latvijā būs pārstāvētas arī tādas tālās badmintona lielvalstis kā Ķīna, Indija un Malaizija.

Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris 1/4 finālā tikās ar Baltkrievijas pāri Anastasija Čerņavska un Aļesja Zaiceva, kurai ir Londonas Olimpisko spēļu pieredze. Pirmo setu ar rezultātu 21-18 uzvarēja Latvijas spēlētājas Ieva Pope un Monika Radovska, kuras uzmundrināja arī skaļa Latvijas publika, kas bija sapulcējusies Jelgavas Sporta hallē sestdienas vakarā. Taču otrajā un trešajā setā baltkrievietes bija pārākas ar 21-31 un 21-14.

Ieva Pope un Monika Radovska tika arī vistālāk sieviešu vienspēļu turnīrā. Ieva Pope 1/8 finālā trijos setos (14-21, 21-17, 21-14), bet Monika Radovska divos setos (21-9, 21-12) zaudēja baltkrievietei Aļesjai Zaicevai.

No Latvijas šogad piedalās 18 spēlētāji: Andis Bērziņš, Ardis Daniels Bedrītis, Artūrs Ķelpe, Edijs Līviņš, Guntis Lavrinovičs, Ieva Pope, Ivo Keišs, Jānis Vaivads, Jekaterina Romanova, Kristaps Kalniņš, Kristaps Vārna, Liana Lencēviča, Mairis Loiko, Monika Radovska, Niks Podosinoviks, Pauls Gureckis, Reinis Šefers, Una Berga.

Šogad Latvijas badmintona federācija iegādājās apdrošināšanas sabiedrības “Balta” polisi, civiltiesiski apdrošinot pasaules reitinga badmintona turnīru “Yonex Latvia International” 20 tūkstošu eiro apmērā. “Lai gan mums viss ir izplānots, pat vairākkārt pārbaudīts, ir arī pieredze no iepriekšējiem gadiem, kas liecina, ka visdrošāk ir apdrošināties, nevis paļauties, ka gan jau nekas ļauns nenotiks. Gadu iepriekš mums bija situācija, ka, pārvietojot badmintona paklājus, pirms finālspēles viens no tiem tika sabojāts, tādējādi radot paklāja saimniekiem zaudējumus 500 eiro apmērā. Vēl pirms gada kāds sportists netīšām apgāza TV monitoru 500 eiro vērtībā,” apdrošināšanas nepieciešamību pamato Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Jelgavas Sporta servisa centra rīcībā pēc turnīra būs 6 jauni ārvalstu karogi, kurus izmantot Jelgavā notiekošo starptautisko sporta un kultūras pasākumu laikā, kad jābūt izkārtiem visiem dalībvalstu karogiem. Jelgavā nebija pieejami Malaizijas, Ķīnas, Luksemburgas, Maltas, Kipras un Islandes karogi, kurus Latvijas badmintona federācija izgatavoja un atstāja Jelgavas Sporta servisa rīcībā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s