Badmintona turnīrā testēs Swedbank mini karšu termināli

mpos

Pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International” norises laikā Jelgavā tiks testēts “Swedbank” maksājuma karšu mini terminālis, tādējādi atbraukušie sportisti un treneri par pakalpojumiem Jelgavas sporta hallē varēs norēķināties ar maksājumu kartēm. 

“Šobrīd tas šķiet neizprotami, taču pasaulē notiekošajos badmitnona un arī citu sporta veidu turnīros ne vienmēr ir iespējams norēķināties ar maksājuma kartēm. Sportisti dalības maksājumus, tai skaitā par dzīvošanu, ēšanu, rakešu stīgošanu, kā arī citus pakalpojumus spiesti apmaksāst skaidrā naudā,” stāsta Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.

“Maksājumi skaidrā naudā ir īpaši neērti valstīs, kur ir cita valūta. Tad pirms pirms došanās uz turnīru spēlētājām ir jāizņem skaidra nauda, jāsamaina to vietējā valūtā. Tas ir ne tikai nedroši, bet arī apgrūtina uzskaiti, jo šī nauda visbiežāk ir nevis sportistu privātie līdzekļi, bet gan līdzekļi no valsts budžeta dotācijām,” pieredzē dalās Mareks Gruškevics.

Liela skaidrās naudas apgrozīšana arī ir nedroša gan spēlētājiem un treneriem, gan arī sacensību rīkotājiem. Piemēram no Norvēģijas un Francijas uz Jelgavas turnīru būs atbraukuši vairāk nekā 20 cilvēki, kuri Jelgavā uzturēsies 4 dienas, un ja būtu jāmaksā skaidrā naudā par dalību, dzīvošanu un ēšanu, kopā sanāktu pat vairāk tūkstoši eiro.

“Turnīra dalībnieki bija ļoti priecīgi, uzzinot par iespēju norēķināties ar maksājumu kartēm. Latvijas turnīrs ir pirmais Pasaules reitinga badmintona turnīrs, kurā spēlētājiem tiks piedāvāta šāda iespēja. Esam kā pionieri. Ceram, ka arī citu valstu badmintona federācijas rīkosies līdzīgi, nodrošinot, ka arī Latvijas spēlētāji ārzemēs turmāk varēs norēķināties ar maksājumu kartēm,” mudina Mareks Gruškevics.

Swedbank mini karšu terminālis (mPos) ir īpaši mazs un ērts, tas darbojas ar viedtālruņa vai planšetdatora palīdzību un spēj pieņemt gan tradicionālās, gan bezkontakta maksājumu kartes. Swedbank mērķis bija izveidot risinājumu, kas būtu maksimāli mazs, ērts un viegli pārvietojams, kā arī darbotos ar mobilā tālruņa un lietotnes palīdzību. Pēc rūpīgas IT izstrādes, Swedbank ir izdevies radīt inovatīvu, viegli pieejamu un intuitīvu risinājumu karšu pieņemšanai, kas derētu tieši mazajiem tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem. Tas darbojas jebkur, kur ir pieejams mobilo tīklu pārklājums vai arī bezvadu internets.

Atgādinām, ka Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International” notiks Jelgavā, no 1. līdz 4.jūnijam. Ir piereģistrēti 230 badmintonisti no 30 valstīm. Tas ir jauns rekords. Pērn uz Latvijas starptautisko turnīru pieteicās 186 badmintona spēlētāji no 18 valstīm. Šogad Latvijā būs pārstāvētas arī tādas tālās badmintona lielvalstis kā Ķīna, Indija un Malaizija.

Badmintona turnīrs “Yonex Latvia International 2017” Jelgavas Sporta hallē notiks četru dienu garumā. Ceturtdien, 1.jūnijā, paredzētas kvalifikācijas sacensības, 2.jūnijā no 9:00 notiks kvalifikācijas turnīra noslēdzošā kārta un 13:00 sāksies 1/16 fināli, 3.jūnijā no 10:00 rīta plānoti 1/8 fināli, bet vakarā 17:00 – 1/4 fināli, savukārt 4.jūnijā 10:00 no rīta notiks 1/2 fināli, bet 17:00 sāksies finālspēles. Jelgavas badmintona turnīrā, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, tiks izcīnīti pieci medaļu komplekti – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Skarbi, bet spēlētājam, kurš zaudējis spēli, turnīrs beidzās, un netiek izspēlēta arī spēle par 3.vietu, tāpēc bronzas medaļas tiek pasniegtas abiem pusfinālu zaudētājiem.

No Latvijas šogad piedalās 18 spēlētāji: Andis Bērziņš, Ardis Daniels Bedrītis, Artūrs Ķelpe, Edijs Līviņš, Guntis Lavrinovičs, Ieva Pope, Ivo Keišs, Jānis Vaivads, Jekaterina Romanova, Kristaps Kalniņš, Kristaps Vārna, Liana Lencēviča, Mairis Loiko, Monika Radovska, Niks Podosinoviks, Pauls Gureckis, Reinis Šefers, Una Berga.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s