Badmintona turnīrā reklamēs “Alus ceļu” pierobežas Biržos

29150316636Pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International” laikā Jelgavā reklamēsies ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas uzņēmumi, tai skaitā Latvijas pierobežas alus darītava “Rinkuškiai” un tās terotorijā esošais Alus muzejs un restorāns “Alus ceļš”, kuru jau šobrīd ļoti iecienījuši viesi no Latvijas.Par “Rinkuškiai” nopietnajiem nodomiem Latvijas tirgū liecina arī tas, ka uzņēmuma interneta lapa, kā arī restorāna ēdienkarte ir pieejama latviešu valodā.

Savulaik, 2003.gadā Latvijas iedzīvotāji kā pirmie ārpus Lietuvas tika iepazīstināti ar “Rinkuškiai” alu. Šodien tiek eksportēti 5% no “Rinkuškiai” alus produkcijas uz 9 valstīm: Kanādu, ASV, Dāniju, Franciju, Īriju, Apvienoto Karalisti, Igauniju Baltkrieviju un Latviju.

“Rinkuškiai” alus darītavas teritorijā esošais restorāns “Alaus kelias” tika atklāts 2011. gadā, un jau gadu vēlāk tas tika atzīts par Lietuvas veiksmīgāko tūristu ēdināšanas vietu. Lai gan restorāns atrodas Lietuvas nomalē un neatrdodas lielu ceļu tuvumā, taču gada laikā šo vietu apmeklē vairāk nekā 100 tūkstoši viesu.

Lietuvas pilsēta Birži tiek uzskatīta par Lietuvas alus galvaspilsētu. Biržu reģionā ar alus brūvēšanu nodarbojas kopš XI gs. beigām. Biržos šobrīd darbojas ne tikai “Rinkuškiai” alus darītava, bet arī “Biržų alus”, kā arī ļoti daudzas mazās alus brūvētavas.

Alus restorānā tiek rīkotas alus reģiona vēstures prezentācijas un “Rinkiškiai” alus darītavā brūvētā alus degustācijas. “Alus ceļš” ir arī plašāks tūrisma maršruts.

“Alus – tas nav tikai tautā iemīļots dzēriens. Alus – tā ir ļoti nopietna lauksaimniecības industrija, ar ļoti senām tradīcijām, kā arī joprojām ļoti lielu ietekmi uz tautsaimniecību. Pieaugušajiem tiek piedāvāts degustēt alu, bet bērni un jaunieši var degustēt kvasu un iesala dzērienus. Taču visiem ir interesanti uzzināt kā savulaik Ēģiptē tika radītās pirmās alus receptes, kā tas savulaik nonāca pie mums, kā alus tika reklamēts pirms 100 gadiem, un salīdzināt ar šodienas alus reklāmām. Mums ir daudz informācijas par to, kādas slavenības savulaik un tagad ir bijušas saistītas ar alus radīšanu, lietošanu un reklamēšanu,” stāsta “Rinkuškiai” alus darītavas līdzīpašnieks Sigitas Kalkis.

Alus darītava “Rinkuškiai” badmitnona turnīra uzvarētājiem Jelgavā davinās īpašus alus degustācijas komplektus – rokdarbu kolekcijas, kurās ir gan 6 ekskluzīvas alus pudeles, gan glāzes, gan īpašs ietvars, lai alus degustāija būtu kā aizraujoša spēle. Savukārt klātesošajiem tiks piedāvāts degustēt alus darītavas “Rinkuškiai” īpašo alu “Alaus kelias”. Tas ir autentisks Biržu novada alus, gaišā dzintara krāsā, ilgi raudzēts, ar sulīgu iesala garšas un stiprām putām, tam nedaudz jūtams miežu iesala salduma un aromātisko apiņu aromāts.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s