Badmintona turnīrs Jelgavā apdrošināts par 20 000 eiro

IMG_0599Latvijas badmintona federācija ir iegādājusies apdrošināšanas sabiedrības “Balta” polisi, civiltiesiski apdrošinot pasaules reitinga badmintona turnīru “Yonex Latvia International” 20 tūkstošu eiro apmērā. Starptautiskais badmintona turnīrs notiks Jelgavas Sporta hallē no 1. līdz 4. jūnijam, pulcējot 230 dalībniekus no 30 valstīm. “Lai gan mums viss ir izplānots, pat vairākkārt pārbaudīts, ir arī pieredze no iepriekšējiem gadiem, kas liecina, ka visdrošāk ir apdrošināties, nevis paļauties, ka gan jau nekas ļauns nenotiks. Gadu iepriekš mums bija situācija, ka, pārvietojot badmintona paklājus, pirms finālspēles viens no tiem tika sabojāts, tādējādi radot paklāja saimniekiem zaudējumus 500 eiro apmērā. Vēl pirms gada kāds sportists netīšām apgāza TV monitoru 500 eiro vērtībā,” apdrošināšanas nepieciešamību pamato Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Apdrošināšanas sabiedrības “Balta” dati liecina, ka visbiežāk apdrošināšanas atlīdzības tiek pieteiktas par dažādām pasākumu laikā gūtām traumām, taču nedrīkst aizmirst, ka drošība pasākumos ir gan apmeklētāju, gan organizatoru atbildība.

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības “Balta” rīcībā esošo informāciju, visbiežāk apdrošināšanas atlīdzības tiek pieteiktas nelaimes gadījumu apdrošināšanā par dažādām traumām, kas gūtas pasākumu norises laikā, piemēram, lūzumiem un sasitumiem kritienu rezultātā, aizķeroties aiz kāda šķēršļa, paslīdot vai piedaloties sportiskās aktivitātēs. Šādu atlīdzību pieteikumu skaitam ir tendence palielināties vasaras sezonā, kad ir plašs piedāvājumu klāsts tieši brīvdabas pasākumu cienītājiem. Diemžēl arī sabojātas vai nozagtas mantas, piemēram, mobilie telefoni, ir viens no cēloņiem vērsties pie apdrošinātāja pēc atlīdzības.

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu, jebkuram publiska pasākuma organizatoram ir obligāti jāapdrošina arī sava civiltiesiskā atbildība, kas paredz zaudējumu atlīdzināšanu pasākuma apmeklētājiem, ja tie radušies pasākuma organizētāju darbības vai bezdarbības dēļ.

“Piemēram, ja apmeklētājs guvis traumu pasākumu norises laikā vai tiek nodarīti zaudējumi pasākuma organizatoram uzticētam īpašumam – mēbelēm, aparatūrai, nomātām telpām –, tā ir organizatoru atbildība. Lai gan šādi negadījumi nenotiek bieži, to radītie finansiālie zaudējumi var būt lieli,” norāda Viktorija Antropova, “Balta” Īpašuma un speciālo produktu pārvaldes produktu vadītāja, piebilstot, ka pēdējo trīs gadu laikā “Balta” atlīdzībās par zaudējumiem, kas radušies organizatoru atbildības dēļ, izmaksājusi teju desmit tūkstošus eiro.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s