“Yonex Latvia International” vēl populārāks – 230 badmintonisti no 30 valstīm

IMG_4632Uz Latvijā notiekošo Pasaules reitinga badmintona turnīru “Yonex Latvia International”, kas notiks Jelgavā no 1. līdz 4.jūnijam, ir piereģistrēti 230 badmintonisti no 30 valstīm. Tas ir jauns rekords. Pērn uz Latvijas starptautisko turnīru pieteicās 186 badmintona spēlētāji no 18 valstīm. Šogad Latvijā būs pārstāvētas arī tādas tālās badmintona lielvalstis kā Ķīna, Indija un Malaizija. 

Pieteikšanās uz “Yonex Latvia International 2017” noslēdzās 2.maijā. Badmintona federācijām no visas pasaules bija iespēja pieteikt savus spelētājus Pasaules Badmintona federācijas (BWF) tiešsaistes sistēmā. 5.maijā Pasaules badmintona federācija publicēja turnīra dalībnieku sarakstu.
Badmintona turnīrs “Yonex Latvia International 2017” Jelgavas Sporta hallē notiks četru dienu garumā. Ceturtdien, 1.jūnijā, paredzētas kvalifikācijas sacensības, 2.jūnijā no 9:00 notiks kvalifikācijas turnīra noslēdzošā kārta un 13:00 sāksies 1/16 fināli, 3.jūnijā no 10:00 rīta plānoti 1/8 fināli, bet vakarā 17:00 – 1/4 fināli, savukārt 4.jūnijā 10:00 no rīta notiks 1/2 fināli, bet 17:00 sāksies finālspēles. Jelgavas badmintona turnīrā, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, tiks izcīnīti pieci medaļu komplekti – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Skarbi, bet spēlētājam, kurš zaudējis spēli, turnīrs beidzās, un netiek izspēlēta arī spēle par 3.vietu, tāpēc bronzas medaļas tiek pasniegtas abiem pusfinālu zaudētājiem.
Kā pirmais uz “Yonex Latvia International” pieteicās Manuel Vazquez no Spānijas, kurš Jelgavas turnīrā piedalījās arī 2016.gadā. Viņš 1/16 finālā uzvarēja poli Mateusz Swierczynski, 1/8 finālā uzvarēja arī itāli Matteo Bellucci, bet 1/4 finālā zaudēja somam Iikka Heino. Kā otrais šogad pieteicās Collins Valentine Filimon no Rumānijas, valsts, kura iepriekš nebija pārstāvēta Latvijas turnīros.
Šogad Latvijas turnīrā būs pārstāvētās 30 valstis, tai skaitā Austrija, Baltkrievija, Beļģija, Ķīna, Kipra, Čehija, Dānija, Anglija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Islande, Indija, Īrija, Lietuva, Luksemburga, Malaizija, Malta, Moldāvija, Norvēģija, Polija, Rumānija, Krievija, Slovākija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Ukraina un Latvija.
Visvairāk spēlētāju šogad būs no Igaunijas – 27, Norvēgijas un Francijas pa 19, Lietuvas – 15. Vairāk nekā 10 spēlētāji būs arī no Anglijas, Somijas, Vācijas, Krievijas un Šveices.
No Latvijas šogad piedalās 18 spēlētāji: Andis Bērziņš, Ardis Daniels Bedrītis, Artūrs Ķelpe, Edijs Līviņš, Guntis Lavrinovičs, Ieva Pope, Ivo Keišs, Jānis Vaivads, Jekaterina Romanova, Kristaps Kalniņš, Kristaps Vārna, Liana Lencēviča, Mairis Loiko, Monika Radovska, Niks Podosinoviks, Pauls Gureckis, Reinis Šefers, Una Berga.
Latvijā notiekošajā Pasaules reitinga badmintona turnīrā 2017.gadā fināli vairs nebūs svētdienas rītā 10:00, bet gan 17:00 vakarā, tādējādi paildzinot turnīra norisi, dodot vēl lielākam dalībnieku skaitam piedalīties kvalifikācijas turnīrā, kā arī palielināt vietu skaitu dubultspēļu pamatturnīrā.
“Fināla pārcelšana uz svētdienas vakaru bija ļoti svarīga arī domājot par skatītāju piesaistīšanu. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka pamudināt skatītājus ierasties sporta hallē svētdien 10:00 no rīta ir ļoti grūti. Turklāt, jāņem vērā to, ka 4.jūnijs būs diena pēc pašvaldību vēlēšanām, kad daudzi Latvijas iedzīvotāji būs pavadījuši pie TV ekrāniem līdz vēlai naktij. Taču svētdienas 17:00 ir ļoti piemērots laiks, lai skatītāji varētu apskatīt baudāmas badmintona spēles klātienē,” stāsta “Yonex Latvia International” direktors un Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā šogad notiks jau ceturto gadu pēc kārtas. 2014. un 2015. gadā šāds turnīrs notika Rīgā ar nosaukumu “Yonex Rīga International”, bet sākot ar 2016.gadu turnīrs notiek Jelgavā ar nosaukumu “Yonex Latvia International”. Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika arī 2005. un 2006.gadā, Inčukalnā, ar nosaukumu “RSL Riga District International badminton tournament”.
Latvijas starptautisko badmintona turnīru jau ceturto gadu pēc kārtas atbalstīs pasaulē pazīstamais sporta preču inventāra ražotājs “Yonex”, piešķirot turnīra vajadzībām 1200 zosu spalvu badmintona bumbiņas. “Mēs esam ļoti pazīstams zīmols badmintona spēlētājiem un līdzjutējiem. Vairāk nekā 60% Pasaules reitinga turnīru notiek ar “Yonex” badmintona bumbiņām. Turklāt, spēlētājiem “Yonex” līdzdalība turnīra rīkošanā ir kā kvalitātes zīme,” stāsta Ilgvars Strazdiņš, “Yonex” pārstāvis Latvijā un Lietuvā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s